Satış ve Teslimat Sözleşmesi (camporselenlogo.com)

Tarafımıza internet sitesi, e-posta veya telefon üzerinden sipariş verdiğinizde aşağıda yer alan, açıklama ve şartları kabul etmiş sayılırsınız.

1. Sözleşmenin Tarafları:

a) https://camporselenlogo.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten İkitelli O.S.B. Saraçlar Sitesi 13.Blok No:57-58-59 Başakşehir/İstanbul/Türkiye adresinde bulunan Elsanat Tasarım Üretim Tedarik İç ve Dış Ticaret LTD. ŞTİ. bundan böyle “SATICI” olarak, https://camporselenlogo.com adresi ise bundan böyle “internet sitesi” olarak anılacaktır.

b) Tarafımıza https://camporselenlogo.com internet sitesi, e-posta veya telefon üzerinden sipariş veren müşterilerimiz bundan böyle “ALICI” olarak anılacaktır.

2. Ödeme ve Sipariş Süreci:

-Ödeme:

Ödemelerinizi kredi kartı (3d secure) veya banka havalesi (Havale, EFT, SWIFT) seçenekleriyle yapabilirsiniz. Çek ve benzeri vadeli sistemler ile ödeme kabul edilmemektedir.

-Sipariş Süreci:

2.1.Fiyat teklifiniz hazırlanır ve onay için tarafınıza proforma fatura gönderilir.
2.2.Dilerseniz ücreti karşılığında numune baskı yapılıp, tarafınıza gönderilir.
2.3.Siparişiniz ile birlikte toplam tutarın %60’ı tahsil edilir.
2.4.Ürünleriniz hazırlanır, size siparişinizin tek ve toplu olarak fotoğrafları gönderilir.
2.5.Ödemenin kalan %40 lık kısmı tahsil edilir.*
2.6.Siparişiniz, sizin bildireceğiniz kargo/lojistik firmasına karşı ödemeli olarak teslim edilir, veya bizim adresimizden teslim alabilirsiniz.

*Toplam tutarın tamamı tahsil edilmeden siparişiniz kesinlikle teslim edilmeyecektir.

3.Teknik Detaylar:

Baskı için gönderdiğiniz logonun, görselin ekranda yada kağıt üzerinde görünen orijinal renkleri ile cam veya porselen üzerine uygulanan renkler hiçbir zaman aynı tonda yapılamamaktadır. Bu konuda hassasiyet gösteriyorsanız lütfen numune talebinde bulununuz. Daha detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız: camporselenlogo.com/tr/16-baski-renkleri-hakkinda

Ürettiğimiz logo ve desen baskılı tüm ürünler bulaşık makinesinde yıkanabilir ancak daha uzun süreli kullanım ve baskı parlaklığı için özellikle cam ürünlerin elde yıkanmaları tavsiye edilir. Cam ve porselen üzerindeki baskılar herhangi bir metal yada sert bir cisimle kazındığında çıkmaz. Daha detaylı bilgi için bağlantıya tıklayınız: camporselenlogo.com/tr/15-baskili-urun-kullanim-kilavuzu

4. Siparişlerinizin Geçerliliği:

Siparişleriniz, ödemenin banka hesabımıza ulaştığı anda geçerli olmaktadır. Bu nedenle siparişleriniz; ödemenin ulaştığı andaki stoklar esas alınarak karşılanacaktır. Karşılanamayan siparişlerin bedeli tarafınıza iade edilecektir.

ALICI sipariş verdiği andan itibaren, SATICI ya gönderdiği marka/şirket logosu, yazı, çizim, desen veya tüm görsel materyallerin fikri mülkiyet ve telif haklarının kullanımından doğabilecek tüm yasal sorumlukları yüklendiğini, bu yasal yükümlülüklerden dolayı hiçbir tazminat yada karşılık talep etmeyeceğini peşinen kabul etmiş sayılır.

SATICI, ALICI nın fikri mülkiyetine ve telif haklarına sahip olduğu hiçbir yazılı ve görsel materyali zorunlu üretim faaliyetleri haricinde farklı şirket yada şahıslar ile paylaşmayacağını taahhüt eder.

5. Teslimat:

Siparişlerinizi adresimizden teslim alabilirsiniz veya sizin bildireceğiniz kargo şirketine teslim edebiliriz.

Siparişiniz, ödemeniz hesaplarımıza ulaştıktan sonra hazırlanma sürecine geçer ve hazır olduğunda sizin bildireceğiniz kargo şirketine teslim edilir. Teslim süresi iş yoğunluğuna göre değişmek ile beraber, sipariş sırasında ALICI ya taahhüt edilen süre içerisinde hazırlanır. Kargo işlemleri alıcı tarafından organize edilir ve bedeli alıcı tarafından ödenir.

Taşıma sırasında oluşabilecek hasar, kırılma vb. durumlara karşı kargo şirketleri özel veya hassas taşıma hizmetleri sunmaktadırlar. Bu hizmetleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Firmamız paketleme ile ilgili tüm önlemleri alır buna rağmen yine de kargoda oluşabilecek hasarlar için sorumluluk kabul etmemektedir.

Bu nedenle siparişlerinizi adresimizden teslim almanızı tavsiye ediyoruz. (İkitelli O.S.B)

6. Mücbir Sebepler:

Siparişin kabul edildiği tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak siparişi fesih hakkı doğacaktır.

7. Cayma Hakkı:

Satın almış olduğunuz ürünler müşteriye özel yapılan ürünler olduğu için iade hakkınız bulunmamaktadır. Ancak ürünlerin taahhüt edilenden farklı veya arızalı olması durumunda iade işlemleri için bize başvurabilirsiniz.

8. Temerrüt Hükümleri:

Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getiremeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmemesi durumunda, alacaklı edimini yerine getirmeyen tarafın ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.

SATICI, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı durumlarda (tedarikçi firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu) , sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüt eder. Bu durumda, SATICI sözleşmeyi derhal fesh etme hakkına haiz olup, müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüt eder.

SATICI nın işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda ALICI, SATICI nın hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar en geç 7-10 gün içerisinde kendisine ödenir.

9. Yetkili Mahkeme:

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.

10. Sözleşmenin Geçerliliği:

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI gerektiğinde her türlü ürün ve hizmet bedelinin fiyatını değiştirme veya ürün ve hizmeti iptal etme hakkına sahiptir.

İnternet sitesi, e-posta veya telefon üzerinden sipariş veren ALICI yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

Satış ve teslimat konularında talep ve sorunlarınız için; bilgi@elsanat.com.tr adresinden veya 0212 951 00 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.